OFİS DEĞERLEMESİ

Herhangi bir ticari gayrimenkul satın almadan önce, yatırımcının mülkün gerçek değerinin ne olduğunu bilmek istemesi kaçınılmazdır. Satıcının talep ettiği fiyatın optimum değer olup olmadığını anlayabilmek için, yatırımcının çeşitli verilere ihtiyacı vardır. Ancak, ticari mülk değerlemesi kolayca formüle edilemeyen bir süreç olup, değerlemeyi yapan kişilerin varsayımlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ofis değerlemesi, göz önüne alınacak parametrelerin çeşitlenmesi sebebiyle karmaşık bir süreçtir. Bu alanda en çok kabul gören yaklaşım, indirgenmiş nakit akışıdır. İyi bir piyasa bilgisine ve gayrimenkul deneyimine sahip olmak oldukça büyük önem arz eder. Bizler, beş ila on yıl arasında nakit akışı öngörüsü olarak da değerlendirebileceğimiz bu yöntemin yanı sıra, alıcının ihtiyaçları ve gündemdeki diğer etkenleri de raporlara yansıtıyor; bizleri gerçek değere ulaştıracak yol haritasını oluşturuyoruz.

SPK Lisanslı yetkin değerleme uzmanlarımız, tecrübelerinin yanı sıra, yerel ve uluslararası değerleme standartlarını birleştiren değerleme yöntemi sayesinde, ticari mülkleriniz için en doğru raporları size sunmayı hedefliyor.